Elixiria Centerin avajaiset

9.6.2019

Lauantaina 8.6. vietettiin Elixiria Centerin virallisia avajaisia ja tila oli somistettu upeasti avajaiskuntoon. Halli oli tosin korkattu käyttöön jo kuluneella viikolla uusien innokkaiden voimistelijoiden toimesta. 

Avajaisissa kuultiin seuran hallituksen puheenjohtajan Elina Karppisen puheenvuoro, sekä seuran alkutaipaleesta oli kertomassa seuramme perustajajäsen Jutta Hildén. Perustajajäsen Jasmin Mäkinen oli loihtinut kauniin voimisteluesityksen, jossa seuramme nuoremmat ja vanhemmat voimistelijat esiintyivät yhdessä. Upeat talkoolaiset olivat tehneet mahtavat ja maukkaat tarjoilut. 

"Lämminhenkinen avajaistilaisuus yhdessä seuran toimijoiden ja eri yhteistyötahojemme kanssa oli upea aloitus seuran toiminnalle", kommentoi puheenjohtaja Elina Karppinen avajaisten tunnelmasta.

Avajaisissa julkistimme myös Osta pala unelmaa -hankkeen olosuhteiden tukemiseksi. Käy lukemassa tästä lisää Osta pala unelmaa -sivulta.


Iso kiitos vielä kaikille osallistujille ja talkoolaisille!